FAQ – Aneb časté otázky

jaké  oblečení máme zvolit na focení?

Hlavně takové, ve kterém se cítíte dobře, opravdu nemá smysl  soukat se do těch úplně super moderních riflí, když se v nich necítíte a budete se  cítit nesvá 🙂 .

Ideální pro rodinné fotografie  je sladit oblečení (patříte přece k sobě, ne?).  Výborné jsou rifle a bílá trička nebo košile, nebo sladit do podobných odstínů (například hnědé), zajímavé jsou i barevné kontrasty (například námořnická modrá a tmavě červená, doplněná bílou).  Nedoporučuji trička, mikiny s velkými logy, pokud tedy nechcete působit jako reklamní fotografie  dané značky, nebo prostě chcete :).

pro holčičky a maminky např. letní šaty na ramínka, halenky, leginy, rifle, vlastně cokoliv.

pro tatínky a chlapečky různé lacláče, kraťasy, trička, košile, polokošile. lněné kalhoty, sako, svetříky..

pro děti určitě vícero druhů oblečení (i tady funguje zákon schválnosti a pokud nevezmete náhradní, vaše zlatíčko spadne po prvních pěti minutách do bláta ), nebojte se ale vzít více druhů svršků i pro rodiče, výsledné fotografie pak budou různorodější.

doporučuji také vzít s sebou čepice, čelenky, šálky pro oživení outfitů a oblíbenou hračku.

kdy budou fotografie hotové?

dodací lhůta je obvykle do 21 dní, vyhrazuji si však právo ji v případě potřeby prodloužit, předběžné termíny vám sdělím při focení.

proč  máme jen tak málo fotografií, vždyť jste nafotila tolik záběrů a můžeme je dostat všechny?

při fotografování, zejména dětí, je procento snímků které se nepovedou dost vysoké, většinu záběrů fotím vícekrát, abych vybrala snímky na kterých prostě vypadáte senzačně :), vyberu nejlepší fotografie, z kterých si pak zvolíte ty které chcete doladit a které dostanete v elektronické verzi, ostatní  fotografie neposkytuji.

nevyhovují nám ceníkové balíčky , je možná individuální domluva?

ano, samozřejmě, neváhejte mě kontaktovat

chceme fotografie i  tištěné, je to možné?

ano, pokud máte zájem o tisk fotografií, zašlu vám na požadované rozměry aktuální ceník

budeme platit v den focení?

ano, v den focení skládáte zálohu ve výši 50% odhadované ceny, doplatek je možný  převodem na účet před odesláním fotografií elektronicky, nebo poštou, pokud  si přejete i tisk.

jak se můžeme objednat ?

objednat se můžete pomocí emailu, případně telefonicky, objednací termíny jsou závislé na momentální vytíženosti, informujte se prosím o možných termínech emailem.

kde probíhá focení?

fotografuji u klientů doma nebo v exteriérech